Úvod k portálu - čtenářská část

Úvod k portálu - čtenářská část

Tuto nápovědu si lze zobrazit kliknutím na ikonku s otazníkem v pravé horní části menu, pod nápisem "Provozování dráhy". Téma nápovědy se zobrazuje vždy podle aktuální akce uživatele.

Portál provoz.spravazeleznic.cz byl vytvořen pro potřeby Správy železnic, s.o.

Přístupové adresy:
https://provoz.spravazeleznic.cz/ (přístup z Internetu i Intranetu Správy železnic),
http://213.235.156.4 (přístup z Internetu),
http://10.16.88.24 (přístup z Intranetu Správy železnic).

Portál je tvořen informacemi a aplikacemi, které přímo souvisí s problematikou provozování dráhy. Jeho obsah je dostupný v závislosti na přístupových právech přihlášeného uživatele. Bez přihlášení jsou dostupné pouze informace pro veřejnost.

Zobrazení obsahu je optimalizováno pro prohlížeč Microsoft Internet Explorer verze 8.0 a vyšší a pro rozlišení 1024x768.

1. Zahájení práce s portálem
Uživatel se k portálu může přihlásit vyplněním přihlašovacích údajů (jméno a heslo) do formuláře, který je zobrazen na úvodní stránce portálu vpravo nahoře. Po zadání přihlašovacích údajů je nutné kliknout na tlačítko Přihlásit, které je umístěné pod přihlašovacím formulářem. Uživatel je buď přihlášen nebo je informován o důvodu neúspěšného přihlášení.

2. Ukončení práce s portálem
Pokud jste byli řádně přihlášení, je vhodné pro ukončení práce s portálem použít funkci Odhlásit. Tlačítko pro odhlášení je umístěno pod přihlašovacími údaji vlevo nahoře. (Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.)

3. Postup pro získání přihlašovacích údajů
Oprávnění uživatelé mohou získat přihlašovací údaje následujícím způsobem:
  • Zaměstnanci ČD, a.s. si o přihlašovací údaje mohou požádat prostřednictvím Helpdesku. Seznam uživatelů, pro které výkonná jednotka požaduje přístupová práva odešle vedoucí výkonné jednotky na e-mailovou adresu hotline@epos.cd.cz. V žádosti je nutné uvést název výkonné jednotky, jména uživatelů (ve tvaru příjmení, jméno, titul) a jejich osobní čísla z IS SAP.
  • Dopravci získají přihlašovací údaje od styčného zaměstnance provozovatele dráhy pro uzavírání smluv.
  • Ostatní uživatelé si mohou požádat o přihlašovací údaje s odůvodněním své žádosti prostřednictvím e-mailu ppdpristup@spravazeleznic.cz.
  • Dále lze přihlašovací údaje získat nebo změnit na stránkách Logserveru https://logserver.cdis.cz

 

Nápovědu ke čtení novinek najdete zde.

Podrobnější nápovědu o používání portálu najdete zde.

Nastavení prohlížeče Internet Explorer pro bezchybný provoz aplikací Publikace a KADR najdete zde.