Používání RSS kanálu

RSS kanály umožňují uživatelům přihlásit se k odběru novinek nebo rychlých zpráv zveřejněných na Portále. V případě novinek se zasílají pouze ty novinky, které jsou určeny anonymním uživatelům.

Přidání RSS kanálu:

  Ikonka RSS kanálu je umístěná napravo v horní části obrazovky (viz. zde).

Zde si můžete vybrat zda si přejete odebírat pouze novinky nebo rychlé zprávy. Případně obojí.

 

Po výběru odpovídající volby se automaticky zobrazí nové okno s IE prohlížečem, ve kterém je možné:

 

   1. Přidat RSS kanál - Pro přidání RSS kanálu klikněte na odkaz s názvem : „Přihlásit k odběru tohoto kanálu“, který se nachází ve žlutém rámečku v horní části obrazovky (není potřeba vyplňovat žádné přihlašovací údaje).

a)  poklikem na tento odkaz se Vám zobrazí dialogové okno, pomocí kterého můžete umístit tento RSS kanál do seznamu již odebíraných RSS kanálů. Případně upravit jeho umístění pomocí políčka Cíl a tlačítka nová složka.

               

 

b)  seznam všech právě používaných RSS kanálů je možné nalézt v menu prohlížeče (viz. Následující obrázek), případně pomocí klávesové zkratky Ctrl+SHIFT+J

2. Zobrazení novinek a rychlých zpráv – v této části obrazovky se Vám budou zobrazovat Vámi odebírané novinky a rychlé zprávy. Poklikem na nadpis nebo šipku za datem zprávy je možné přejít přímo k úplnému článku umístěném na stránkách: https://provoz.spravazeleznic.cz

3. Setřídit zobrazované zprávy - V pravé horní části obrazovky se nachází menu, ve kterém můžete omezit výběr, či setřídit zobrazované zprávy podle data nebo názvu.

 

Úprava RSS kanálu:

 V seznamu informačních kanálů označíte požadovaný RSS kanál a pravým tlačítkem myši vyvoláte kontextové menu, ve kterém zvolíte příkaz „Vlastnosti…“

 

Ve vlastnostech RSS kanálu je možné nastavit:

1)  Plán aktualizací - zde je uvedena četnost s jakou se bude RSS kanál dotazovat svého zdroje na dostupné nové informace (novinky a rychlé zprávy).

2)  Archivace - zde je možné nastavit maximální počet položek, které se budou pro tento RSS kanál ukládat.

 

Odstranění RSS kanálu:

  V seznamu informačních kanálů označíte požadovaný RSS kanál a pravým tlačítkem myši vyvoláte kontextové menu, ve kterém zvolíte příkaz „Odstranit“.

 

  V případě, že chcete RSS kanál odstranit, je třeba tento příkaz potvrdit tlačítkem Ano. Poté bude RSS kanál odstraněn ze seznamu RSS kanálů.